logo beautyclinic

ikony

  • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

GIGA WHITE CLINIC - zabieg wybielająco-rozjaśniający przebarwienia 

 

Zabieg blokuje syntezę melaniny, rozjaśnia plamy i poprawia koloryt skóry dzięki innowacyjnemu składnikowi AlbatinTM, arbutynie i stabilnej formie witaminy C. Kwasy owocowe przyspieszają proces złuszczania naskórka i ułatwiają przenikanie składników aktywnych.

 SKŁADNIKI AKTYWNE:

  • ALBATIN® – działa łagodząco, przeciwzapalnie i regenerująco, pobudza podziały komórkowe sprzyjając odnowie naskórka. Zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry, nawilża i wygładza naskórek.
  • ARBUTYNA – hamuje aktywność tyrozynazy blokując syntezę melaniny. Działa synergistycznie z innymi substancjami wybielającymi.
  • WITAMINA C – ujednolica koloryt, stymuluje syntezę kolagenu zwiększając gęstość skóry, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, minimalizuje przebarwienia.
  • KWAS MLEKOWY – uelastycznia skórę poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, zwęża pory, wzmacnia barierę hydrolipidową skóry.
  • KWAS CYTRYNOWY – jeden z najbardziej popularnych AHA o właściwościach odkażających, ściągających i rozjaśniających.
  • GLICERYNA – przyciąga cząsteczki wody z otoczenia i gromadzi je na powierzchni skóry silnie ją nawilżając i wygładzając. Zapobiega wysuszaniu i pomaga w utrzymaniu prawidłowej funkcji lipidowej bariery ochronnej.
  • MOCZNIK – nawilża, zmiękcza i zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Zaleca się serię 5-6 zabiegów raz w tygodniu.

W celu zwiększenia efektywności zabiegu zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Hiperpigmentacja to jeden z najtrudniejszych problemów w kosmetologii i dermatologii. Melanina stanowi naturalny film ochronny skóry, chroniący ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W momencie kiedy dochodzi do zaburzenia procesu wytwarzania i rozmieszczenia melaniny, na skórze pojawiają się przebarwienia.

Plamy pigmentacyjne powstają w wyniku nadmiernej produkcji barwnika, melaniny, w komórkach skóry w złożonym procesie zwanym melanogenezy. Melanina powstaje w wyspecjalizowanych komórkach tzw. melanocytach przy udziale enzymu tyrozynazy, a następnie przekazywana jest do komórek naskórka, nadając skórze typowy dla niej jednolity koloryt. Melanina stanowi naturalny film ochronny skóry, chroniący ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W momencie kiedy dochodzi do zaburzenia procesu wytwarzania i rozmieszczenia melaniny, na skórze pojawiają się przebarwienia.

Głównym czynnikiem indukującym zmiany hiperpigmentacyjne jest nadmierna ekspozycja na słońce, ale również stosowanie leków światłouczulających, niektórych antybiotyków, ciąża, zaburzenia gospodarki hormonalnej, procesy zapalne, a także czynniki genetyczne.  Przebarwienia i plamy na twarzy mogą się pojawić, mimo stosowania kremów z filtrem. Rozjaśnienie przebarwień jest możliwe, jednak na efekty trzeba cierpliwie czekać. Aby osiągnąć widoczne i trwałe efekty rozjaśniające przebarwienia i wyrównujące koloryt skóry, konieczne jest działanie kompleksowe.