logo beautyclinic

ikony

  • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

BEZPIECZNY GABINET

Praca w gabinecie kosmetycznym wymaga wiedzy i odpowiedzialności za higienę i bezpieczeństwo własne i klientów. Ryzyko zakażenia różnymi patogenami (wirusowymi, bakteryjnymi, grzybowymi) jest bardzo duże i dlatego powinien obowiązywać tu szczególny reżim sanitarny.
Narzędzia przerywające ciągłość skóry muszą być dezynfekowane, myte i sterylizowane. Każdy gabinet kosmetyczny powinien posiadać środki do dezynfekcji skóry, narzędzi i powierzchni.

 

Dezynfekcja... i sterylizacja są bardzo ważne, ponieważ gabinety kosmetyczne są odwiedzane przez bardzo dużą ilość ludzi, którzy są potencjalnymi chorymi lub nosicielami groźnych chorób przenoszonych przez płyny ustrojowe m.in. wirus HIV, WZW typu C (na które nie ma szczepionki), jak i również wirus brodawczaka ludzkiego, wszelkiego rodzaju grzybice, gronkowiec itp.

Najskuteczniejszą metodą zniszczenia wszystkich mikroorganizmów i ich przetrwalników jest sterylizacja za pomocą autoklawu ciśnieniowo-parowego, gdzie z destylowanej wody powstaje para wodna osiągająca temperaturę do 134°C, co w odpowiednim czasie ( 3-30 minut) i właściwym ciśnieniu gwarantuje pełną kontrolę procesu sterylizacyjnego oraz najwyższy poziom czystości mikrobiologicznej sterylizowanych przedmiotów. Proces sterylizacji polega na zniszczeniu wszystkich wegetatywnych jak i przetrwalnikowych form mikroorganizmów.

W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO!

BEAUTY CLINIC w trosce o Twoje bezpieczeństwo zakupiło i dysponuje najwyższej klasy autoklawem -klasy B, w którym można sterylizować każdy rodzaj materiałów, narzędzia porowate, plastikowe, materiały bawełniane i gumowe.
Dotychczas usługę sterylizacji świadczył nam podmiot zewnętrzny tj. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

U NAS JESTEŚ BEZPIECZNY!
-w gabinecie jest czysto, pachnie świeżością
-kosmetyczka myje ręce przed i po zabiegu
-kosmetyczka dezynfekuje ręce i stopy klientów
-kosmetyczka ma schludny wygląd, czysty fartuch
-kosmetyczka używa jednorazowych rękawiczek, wacików, które po zabiegu wyrzuca przy nas do kosza na śmieci
-kosmetyczka sterylne narzędzia wyciąga z opakowań przy nas.
-kosmetyczka używa jednorazowych pilników, patyczków do skórek, kapturków ścierających, które po zabiegu wyrzuca lub oddaje nam (uprzednio spryskując preparatem do dezynfekcji narzędzi)

Pamiętaj!

Masz prawo zapytać czy narzędzia są sterylizowane, poprosić o pokazanie autoklawu lub umowy z podmiotem, który służy usługę sterylizacji.
Masz prawo prosić o wyciągnięcie przy Tobie czystych narzędzi i jednorazowych materiałów (pilników, patyczków do manicure) Masz prawo czuć się bezpiecznie!