logo beautyclinic

ikony

 • Czytapromocje-studio-urody-bielskoięcej... ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

MEDYCZNY ZABIEG USUWANIA PRZEBARWIEŃ

cosmelan

MECHANIZM DZIAŁANIA:

Mechanizm działania zabiegu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę – kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Ingrediencje preparatu działają synergistycznie m.in. blokując tyrozynazę, oraz odwracając(!) przemiany metaboliczne w łańcuchu. Cosmelan jest najskuteczniejszą linią preparatów depigmentacyjnych w porównaniu do terapii wybielających dostępnych obecnie na polskim rynku. Zabieg łączony jest z rozpoznaniem i wywiadem lekarskim/kosmetologicznym oraz obejmuje zalecenia pozabiegowe. Fakt ten pozwala zwielokrotnić oraz utwalić efekty leczenia.

Zabieg zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma. Bezpieczny. Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej karnacji plamy znikają po 8 do 10 dniach.
W przypadku osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków, intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

Należy mieć świadomość tego, że choć plamy barwnikowe praktycznie znikają, może pozostać cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane przebarwienie. Jest to odczucie subiektywne. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie.Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa, dlatego aby uzyskać długotrwałe efekty zabiegu należy się stosować do zaleceń pozabiegowych.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg składa się z 2 etapów:

Etap 1 – zabieg przeprowadzany w gabinecie:

Decyzję o podjęciu kuracji poprzedza rozpoznanie oraz wywiad lekarski/kosmetologiczny. W wywiadzie należy poinformować osobę prowadzącą o poddawaniu się wcześniejszym zabiegom estetycznym – w szczególności głębokim peelingom oraz kuracjom retinoidowym (zewnętrznym, doustnym). Zebranie informacji np. dotyczących historii choroby, zażywanych leków czy przebytych zabiegów estetycznych pozwala przeprowadzić kurację w sposób bezpieczny i efektywny.

Kosmetolog lub lekarz prowadzący wykonuje zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę płynem, a następnie nakłada maskę zabiegową, która przypomina w kolorze ciemny fluid.

Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, po czym usuwa ją zgodnie ze wskazówkami podanymi w gabinecie.

Etap 2 – kontynuacja kuracji przez pacjenta w domu:

W tej części kuracji pacjent stosuje preparat do użytku domowego przez kolejne 2-3 miesiące od zabiegu, według schematu dobranego przez osobę prowadzącą.
W trakcie trwania kuracji pacjent wciąż znajduje się pod nadzorem osoby wykonującej zabieg – na zasadzie regularnych wizyt kontrolnych 8, 15 i 30 dni po zabiegu.

ZAPOZNANIE PACJENTA Z ZASADAMI KURACJI:

Niezwykle ważna jest świadomość pacjentów o całości przebiegu terapii, zarówno o części gabinetowej jak i kontynuacji terapii w domu. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Terapia nie może zostać przerwana bez wiedzy osoby prowadzącej w założonym czasie jej trwania.

WSKAZANIA DEPIGMENTACJA:

 • Melasma – Chloasma
 • Przebarwienia pozapalne
 • Plamy soczewicowate posłoneczne
 • Bielactwo
 • Przebarwienia po peelingu

WSKAZANIA ODMŁADZANIE- UPIĘKSZANIE SKÓRY:

 • Starzenie się skóry
 • Drobne zmarszczki
 • Zmiany trądzikowe niezapalne
 • Skóra tłusta i mieszana
 • Zaburzenia rogowacenia skóry

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Ciąża
 • Depilacja (przeciwskazanie względne)
 • Epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy)
 • Trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne)
 • Słońce/Ekspozycja na promieniowanie UV (przeciwskazanie względne)
 • Opryszczka w fazie aktywnej
 • Aktywne stany zapalne
 • Peelingi chemiczny (ok. tygodnia przerwy)
 • Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy)
 • Pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy)

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

Aby zagwarantować pomyślny przebieg kuracji i uzyskanie optymalnego efektu, należy stosować się do zaleceń pozabiegowych i pamiętać, że każdy z etapów kuracji jest tak samo istotny do uzyskania pełnego efektu pozbycia się plam. Jest to kuracja, która pozwala na usunięcie przebarwień, których nie można było usunąć innymi metodami.
Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień.

PIELĘGNACJA SKÓRY W CZASIE TRWANIA TERAPII:

Należy stosować wyłącznie preparaty wskazane przez personel gabinetu, w którym został wykonany zabieg. Bezwzględnie nie stosować mydła i kosmetyków z zawartością alkoholu. Nie wykonywać pilingów. Nie nakładać makijażu przez 10 dni po zabiegu. Chronić się przed słońcem, przez co najmniej 4 tygodnie. Nie uczęszczać na solarium. Stosować kremy z wysokim filtrem słonecznym.

SKÓRA PO ZABIEGU:

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu oraz w przypadku cer bardzo wrażliwych, skóra może być bardzo zaczerwieniona. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby obniżyć uczucie dyskomfortu, należy zwiększyć częstotliwość aplikacji kremu regenerującego. Fundamentalną zasadą jest stosowanie kremu z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu. Zasadniczym kryterium ostatecznego wyniku kuracji jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.